Coșul este gol. Adăugați un produs

Freecold Hotmix Lemon 750mg/10mg/60mg pulb./sol.orala 5g N5

44,33 lei
45,70 lei
Adaugă în coş
Freecold Hotmix Lemon se utilizează pentru ameliorarea simptomelor de răceală şi gripă, stărilor febrile, frisoanelor, inclusiv a durerii de cap, durerii în gât, disconfortului general, nasului înfundat, inflamația sinusurilor paranazale, precum şi a durerii asociate acesteia, a guturaiului.
CUM SĂ UTILIZAŢI FREECOLD HOTMIX
Utilizaţi întotdeauna acest medicament exact aşa cum este descris în acest prospect sau aşa cum v-a spus medicul dumneavoastră sau farmacistul. Discutaţi cu medical sau cu farmacistul, dacă nu sunteţi sigur.

Administrare orală.

Conţinutul unui plic se toarnă într-un pahar, se umple pe jumătate cu apă fierbinte și se amestecă bine. La necesitate se poate de adăugat apă rece. La dorinţă se poate de adăugat zahăr.

Doze

Adulți (inclusiv vârstnici) și copii cu vârsta peste 12 ani:

Câte 1 plic la fiecare 4 ore, dacă este necesar până la maximum 5 plicuri timp de 24 ore.

Durata tratamentului nu va depăşi 7 zile fără recomandarea medicului.

Copii cu vârsta sub 12 ani

A nu se administra copiilor cu vârsta sub 12 ani, cu excepția recomandării medicului.
Nu utilizaţi Freecold Hotmix:
- dacă sunteţi alergic la substanţa activă sau la oricare dintre celelalte componente ale acestui medicament
- dacă aveți probleme serioase cu ficatul;
- dacă utilizaţi inhibitori ai monoaminooxidazei (MAO) (medicamente administrate în depresie) sau în următoarele 14 zile de la încetarea tratamentului cu acestea;
- dacă sunteţi gravidă;
- dacă alăptaţi;
- la copii cu vârsta sub 12 ani.
Atenţionări şi precauţii

Discutaţi cu medicul dumneavoastră sau farmacistul înainte de a utiliza Freecold Hotmix, dacă:

- aveți probleme cu rinichii;

- aveți probleme cu ficatul;

- aveţi hiperplazie (mărire în volum) de prostată;

- aveți boală vasculară ocluzivă (de exemplu fenomenul Raynaud, ateroscleroză);

- utilizați medicamente care desfundă nasul, supresoare ale apetitului și psihostimulante similare amfetaminei;

- aveţi hipertireoză (valori crescute ale hormonilor glandei tiroide);

- aveți afecțiuni cardiovasculare cum ar fi boala coronariană, tulburări de ritm sau bătăi rapide ale inimii (tahicardie);

- aveţi diabet zaharat (valori crescute ale zahărului în sânge);

- aveţi glaucom (creşterea tensiunii intraoculare);

- utilizați inhibitori de monoaminooxidază sau alte medicamente, utilizate în depresie, afecțiuni psihice, stări emoționale sau hipertensiune arterială.



Nu depășiți doza recomandată.

Dozele mai mari decât cele recomandate pot provoca leziuni hepatice severe.

Pe durata tratamentului nu administrați concomitent alte produse, care conțin paracetamol sau medicamente, utilizate în răceală, gripă sau remedii pentru a desfunda nasul.

Dacă simptomele persistă, este necesar să consultați medicul.

Nu utilizați mai mult de 7 zile fără a consulta medicul. Sarcina şi alăptarea

Dacă sunteţi gravidă sau alăptaţi, credeţi că aţi putea fi gravidă sau intenţionaţi să rămâneţi gravidă, adresaţi-vă medicului sau farmacistului pentru recomandări înainte de a lua acest medicament.

A nu se utiliza în timpul sarcini şi perioadei de alăptare.



Conducerea vehiculelor şi folosirea utilajelor

Nu conduceți vehicule și nu folosiți utilaje, dacă apar amețeli.
Vezi descrierea completă

Specificații principale

  • Article 92788
  • Producător Agio Pharmaceuticals Ltd
  • Țara producător E.U.
Adăugat