Coșul este gol. Adăugați un produs

Kofan instant comp. N20 OTC

38,85 lei
40,05 lei
Adaugă în coş
1. DENUMIREA COMERCIALĂ A MEDICAMENTULUI Kofan Instant 200mg+200mg+50mg comprimate 2. COMPOZIŢIA CALITATIVĂ ŞI CANTITATIVĂ 1 comprimat conţine: substanţe active: paracetamol 200 mg, propifenazonă 200 mg, cafeină 50 mg. Pentru lista tuturor excipienţilor, vezi pct. 6.1. 3. FORMA FARMACEUTICĂ Comprimate. Comprimate rotunde, de culoare albă. 4. DATE CLINICE 4.1 Indicaţii terapeutice Ameliorarea durerii precum: cefalee, odontalgie, algodismenoree, sindrom algic în perioada postoperatorie şi durerea reumatică. Ameliorarea durerii și temperaturii ridicate, care însoțesc răceala și gripa. 4.2 Doze şi mod de administrare Doze Doze la o priză Adulţi: câte 1-2 comprimate. Adolescenți 12-16 ani: câte 1 comprimat pe zi. La necesitate, aceste doze se pot repeta până la 3 ori în 24 ore. Comprimatele trebuie administrare cu o cantitate mare de apă sau alte lichide. Medicamentul nu trebuie luat mai mult de 7 zile sau la doze care sunt mai mari decât cele recomandate fără recomandarea medicului 4.3 Contraindicaţii Kofan Instant nu trebuie utilizat dacă există oricare dintre următoarele condiții: - Hipersensibilitate la pirazolone sau la alți derivați de pirazolone (hipersensibilitate la medicamente care conțin fenazone, aminofenazonă, metamizol); - hipersensibilitate la fenilbutazonă; - hipersensibilitate la substanțe active sau la oricare dintre excipienţii enumeraţi la pct. 6.1 - deficit congenital de glucozo-6-fosfat dehidrogenază (manifestată prin anemie hemolitică); - porfirie hepatică acută; - tulburarea funcției hepatice (în caz de alcoolism cronic sau hepatită); - tulburarea funcției renale; - sindromul Gilbert (icter benign tranzitoriu secundar a deficitului de glucoroniltransferaza); - tulburări hematopoietice; - astm bronșic; - rinită cronică; - urticarie cronică; Certificat de înregistrare al medicamentului - nr. 22161 din 21.12.2015 Anexa 1 - perioada de alăptare. Kofan Instant nu trebuie utilizat la copii cu vârsta sub 12 ani.
https://bit.ly/3n7w19r
Vezi descrierea completă

Specificații principale

  • Producator Medicamente
  • Țara producător Bosnia si Hertegovina
  • Article 18989
  • Producător Bosnalijek
Adăugat